Iepazīsti vecpiebalgas muižu caur tās stāstiem. Maršruts izved pa Vecpiebalgas muižas parka teritoriju, kopumā kilometra garumā. Katra vieta glabā unikālus stāstus, kas neatstās vienaldzīgu nevienu, kas izvēlēsies vēltīt 30 min., sava laika.

Ievalčupīte ir čalojoša, gultni mainoša upe Vecpiebalgas novada, Dzērbenes pagasta Auļu galā. Tās tecējuma gaita ir izgrauzusi ceļu starp Dzērbenes pauguriem un savā starpā spējusi savienot četrus ezerus.

Šūpoļu ceļš Dzērbenē ir veidots, lai ikviens ciema iedzīvotājs, kā arī viesis varētu doties ainaviskā pastaigā pa Dzērbenes ciema centra ainaviskākajām vietām - baudīt skaisto dabu, elpot sveigu gaisu un smelties iedvesmu no viediem dzērbeniešiem.

Iepriekš piesakoties, gida pavadībā iespējams apmeklēt 3×9 Zālīšu Dabas taku, kur iepazīt trejdeviņas zālītes, izbaudīt dabas krāšņumu, nobaudīt īpašo tēju un iegādāties “3×9 zālītes” ražoto produkciju.

Rudens sezonā, tuvojoties Skolotāju dienai, Piebalgas muzeji piedāvā īpašu programmu skolotāju (vai citu interesentu – pieaugušo) grupām „No kapsētas uz tēju!” Programmā aizraujoši stāsti par ievērojamām personībām un viņu apbedījumu vietu apmeklējums Vecpiebalgas kapsētās, kā arī dzeja romantiskās noskaņās Kārļa Skalbes „Saulrietos” pie kamīna ar tēju.